שירה בציבור עם-
     מוטי דביר

 
                                                          אנחנו לא נפסיק לשיר
                                          
      
                                                           
 מוטי דביר נולד בירושלים. עבד מספר שנים לא מבוטל במוסך אגד בירושלים באדמינסטרציה ושכזה, עבד באותו מקום עם זמר הבס המופלא - אברהם פררה ז"ל.
כאשר כולם במוסך דיברו על קילקולים כאלה ואחרים, היו השניים מוטי ופררה, משוחחים על מוזיקה, שירים וכיוצ"ב. היה נסיון של השניים להקים שלשיית זמר אך באותו זמן, נקרא פררה להופיע במחזמר "אל תקרא לי שחור".
 
במקביל, מוטי כבר אז התעסק בכל הקשור לבמה. הוא היה שחקן מן המניין בתיאטרון הילדים ונוער הירושלמי "אורים" בהנהלתה של הגב' דניה לוין ז"ל, שהייתה מורתו בכל הנוגע לכישורי הבמה. במסגרת התיאטרון, רכש גיטרה והחל לנגן.
הוא לא למד אף פעם בצורה מסודרת ואינו יודע לקרוא תוים."הכל משמיעה ומישיבה מול נגנים, וצפיה בהם".
 
את שרותו הצבאי, חילק מוטי בין כמה וכמה צוותי הווי אלא שכאידאליסט, עזב הכל והלך לקורס קצינים ואפילו שם, היה בצוות הווי של  בית הספר לקצינים. את המשך שרותו עשה מוטי כקצין בנח"ל.
 
לימים, הוקמה שלשיית זמר ירושלמית שמוטי היה צלע מתוך השלשייה והיא נקראה "שלישיית הר הצופים". למה שלשיית הר הצופים? כי שלושת הזמרים היו ילידי הדסה בהר הצופים.
כעבור זמן מה, התפרקה השלשייה ונשארו  שניים-מוטי ורפי יהושע, שנקראו.... "צמד הר הצופים". הצמד הופיע בכל חלקי הארץ בהצלחה רבה. בזמן מלחמת ששת הימים ולאחריה, הופיע הצמד בפני חיילים ובפני פצועי צה"ל. כל זה, במקביל לעבודתו של מוטי באגד.
 
לכשהזדמן לו, פרש מוטי מאגד ועבר לגור בתל אביב שם למד משחק בבית הספר למשחק בניהולו של ניסן נתיב כאשר, בתום לימודיו, החל לשחק בהצגות ילדים רבות ומנצל בכך את כישרונו המשחקי והזמרתי.
 
מוטי הופיע כשחקן באופרות רבות באופרה הישראלית החדשה ובשנת 1991, נסע עם האופרה לסיבוב הופעות בגרמניה.
בשלב מסוים, החליט להקים צמד ועבד במשך בתקופה מסוימת עם יורם ביתן אשר ביחד היוו את "צמד הווי ובידור" . 
כיום, משלב מוטי בצמד הרכבים כמו - קלידן,זמרת וכו'.ומופיע בכל חלקי הארץ.
 
בנוסף לעיסוקו כזמר בערבי שירה בציבור, עוסק כבמאי בתיאטרון הקהילתי, וכמו כן, מכין תלמידים לאודישנים לקראת קבלה לבתי ספר למשחק השונים.
            לעדכוני הופעות וכו', הרשמו בדף הראשי  בעמודה הימנית ב-רשימת התפוצה.
 
                                     
                                                        
שירה בציבור עם מוטי דביר זו חוויה

dvirmoti@netvision.net.il

2all - בניית אתרי אינטרנט